September 25, 2022
Portali Shprehja

Ademi, futbollisti i ndeshjes në fitoren e Dinamos ndaj Çellsit

Arian Ademi është shpallur futbollisti më i mirë në ndeshjen mes Dinamo Zagrebit dhe Çellsit. Ademi si kapiten drejtoi “blutë” drejt një fitoreje të bujshme ndaj ish-kampionit të Europës, apo skuadrës me vlerë gati 800 milionë euro.

Chelsea’s Kalidou Koulibaly, right, challenges for the ball with Dinamo’s Arijan Ademi during the Champions League group E soccer match between Dinamo Zagreb and Chelsea at the Maksimir stadium in Zagreb, Croatia, Tuesday, Sept. 6, 2022. (AP Photo/Darko Bandic)

 

“Ne treguam se jemi një ekip i fortë. Dihej më parë, por tani e demonstruam kundër një kundërshtari të fortë. Luajtëm mirë me pak gabime. Petkoviç dhe Orsiç ishin fantastikë. Mendoj se e merituam fitoren”, tha mes tjerash Ademi.

.

Të Ngjajshme

Rritja e çmimeve të energjisë falimenton qindra kompani në Gjermani

Automjeti i shefit të Shtatmadhorisë Vasko Gjurçinovski përfshihet nga flakët ndërsa ishte në lëvizje, nuk ka të lënduar

admin

Studimi: Të shikuarit TV me fëmijën mund të ndihmojë zhvillimin e tij njohës

Leave a Comment