February 1, 2023
Portali Shprehja

Aeroporti i Mançesterit mbyll përkohësisht të dyja pistat për shkak të reshjeve të mëdha të borës

Në një postim në Twitter, aeroporti tha se shëndeti dhe siguria “do të jenë gjithmonë prioriteti ynë kryesor” dhe këshilloi pasagjerët të kontaktojnë linjën e tyre ajrore për informacionet më të fundit të fluturimit.

Pas një mbylljeje prej 2.5 orësh, rreth orës 9 të mëngjesit aeroporti tha se “operacionet kanë rifilluar” dhe falënderoi pasagjerët për durimin e tyre.

Një fluturim i Virgin Atlantic nga Atlanta u devijua nga Mançesteri në Londër pas mbylljes së pistës, sipas faqes së internetit të gjurmimit të fluturimeve FlightRadar24.

Një udhëtar në Aeroportin e Mançesterit tha se ata tashmë ishin përballur me një vonesë prej dy orësh dhe ishin ulur në një aeroplan për një orë tjetër “duke mos shkuar askund”.

Manchester airport
Pic: Elgan Thomas

Ai vjen pasi temperaturat ranë nën -10C (14F) në pjesë të MB gjatë natës.

Një numër paralajmërimesh të rënda moti për borë dhe akull janë vendosur në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar gjatë ditëve të fundit pas një rënie të temperaturave.

Aeroporti i Mançesterit
Imazhi:
Foto: Elgan Thomas
Drumnadrochit pranë Inverness në Malësi arriti -10.4C (13.28F) në orët e para të së enjtes, duke e bërë atë temperaturën më të ftohtë të regjistruar të vitit deri më tani.

Ndërsa temperatura në Topcliffe në veri të Yorkshire ra në -7.4C (18.68F), më e ftohta në Angli, Aeroporti i Mançesterit njoftoi mbylljen e përkohshme të pistës rreth orës 6:30 të mëngjesit.

.

Të Ngjajshme

Hulumtimet e shumta nuk kanë arritur në përfundime të sakta se deri në çfarë mase çajrat mund të shërojnë gripin dhe të ftohtin

Taravari: për ASH-në mbetet prioritet lufta kundër korrupsionit dhe funksionimi i shtetit të së drejtës

Sevilja forcohet me lojtarë nga Totenhami dhe Marseja

Leave a Comment