June 27, 2022
Portali Shprehja

AFRON TRANSFERIMI – Bayern bind Mane, por edhe Liverpool po dorëzohet. Eksperti Romano shpjegon situatën

Me ardhjen e Darwin Nunez në Liverpool të zyrtarizuar në orët e fundit, Reds mund të kenë liruar një vend në rrugëdalje për Sadio Mané. Bayern Munich prej disa kohësh po bën presion për sulmuesin 30-vjeçar senegalez.

Nje negociate e cila ka bërë progres të dukshëm: siç raporton Sport Bild, në fakt, tashmë është arritur një marrëveshje personale mes Bayernit dhe Mane për kushtet e kontratës së tij të re me klubin dominues të Bundesligës. Tani mbetet vetëm për të përsosur marrëveshjen me britanikët!

Tact Watches

Duket se kanë mbetur vetëm çështje orësh që të zyrtarizohet mbërritja e Sadio Mane në Bayern Munich. Pasi ofruan 40 milionë euro për senegalezin, duket se bavarezët kanë arritur të bindin Liverpoolin.

Edhe pse sulmuesi 30-vjeçar ka edhe një vit të mbetur nga kontrata e tij, Mane ka vendosur të vazhdojë pas gjashtë sezonesh me Liverpool-in, për të cilin ka bërë 269 paraqitje zyrtare, ka shënuar 120 gola dhe ka dhënë 38 asistime.

Sipas ekspertit të tregut të transferimeve, Fabrizio Romano, Mane tashmë ka një marrëveshje të plotë verbale me Bayernin. Ai thuhet se do të nënshkruajë një kontratë trevjeçare deri në vitin 2025.

Bisedimet mes klubit gjerman dhe klubit anglez po ecin mirë dhe mbetet vetëm që marrëveshja të zyrtarizohet në ditët në vijim, pasi negociatat janë në fazën përfundimtare.

Nga ana e tij, klubi anglez tashmë e di qëndrimin e Manes, i cili ia ka bërë të qartë klubit britanik dëshirën për t’u larguar drejt Gjermanisë, ndaj nuk do të hezitojë të bëjë hapin e radhës pas ofertës së bavarezëve.

.

Të Ngjajshme

Neymar i bezdisur nga Al-Khelaifi! Vendimi i tij me PSG

admin

Norvegji | Portieri realizon eurogol me roveshatë! (Pamjet)

admin

ZYRTARE | Arsenali bën super transferimin. Detajet dhe motivi pse Arteta këmbënguli

admin

Leave a Comment