0.6 C
Skopje
December 4, 2019
Informacione Vendi

Ahmeti: Zaevi dhe Bexheti do sqarohen

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar përplasjet mes kryeministrit Zaev dhe kryetarit të Sarajit, Blerim Bexheti.

Sipas tij, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato keqkuptime që kanë pasur do t’i tejkalojnë.

“Sigurisht se ato dallime dhe keqkuptime do të tejkalohen mes Zaev dhe Bexhetit”, theksoi Ahmeti pas manifestimit për 18 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit.

Artikuj të ngajshëm

Plagoset një 31 vjeçar në Pejë, policia në ndjekje të autorit

shprehja

Ndalesë për automjetet e rënda në akset Mavrovë-Dibër dhe Gostivar-Strazhë-Kërçovë

shprehja

Rahimi nga Maqedonia me pasaportën e gruas tentoi që ta marrë dashnoren në Amerikë

shprehja