September 30, 2020
Portali Shprehja

Aksident në Gjilan, lëndohen dy këmbësore

Dy këmbësore kanë marrë lëndime trupore pasi janë goditur nga një veturë.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 20:24 në rrugën “Lufta e Gjilanit”, në Gjilan.

Siç thuhet në raport, viktimat janë dërguar në spitalin e Gjilanit, ku njëra është ndaluar për trajtim të mëtutjeshëm mjekësorë.

“Vozitësi mashkull kosovar, me veturë nga pa kujdesia, ka goditur dy këmbësoret femra kosovare. Viktima janë dërguar në Spitalin e Gjilanit, ku njëra është ndalur për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, ndërsa tjetra është liruar. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Gjendet i vdekur një 30 vjeçar në Krushevë të Madhe të Klinës

admin

​Dha ryshfet 20 euro, dënohet me 1500 euro

admin

Aktakuzë kundër 15 personave për vepra penale që ndërlidhen me falsifikim të dokumenteve dhe krime financiare

admin

Leave a Comment