January 16, 2022
Portali Shprehja

Aksident në magjistralen për në Kriva Pallankë, humb jetën një person

Dje në magjistralen për në Kriva Pallankë është goditur për vdekje një person nga një veturë me targa të Kumanovës.

“Automjeti i udhëtarit “Volkswagen Passat” me targa të Kumanovës, i drejtuar nga B.Gj. (33) nga Kumanova, dje pasdite në magjistralen për në Kriva Pallankë ka goditur R.P. (64) nga fshati Lukë i Kriva Pallankës.

Tact Watches

Pas aksidentit R.P. është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Përgjithshëm në Kumanovë, ku rreth orës 19:20 nga ana e mjekut ka konstatuar vdekjen e saj.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të vendbanimit Karposh dhe është raportuar në orën 18:30″, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB njoftojnë se janë kryer kontroll nga Prokurori Publik dhe një ekip inspektues i SPB-së Kumanovë.

Të Ngjajshme

Vozitje pa patentë, policia kapi 9 persona në Hasanbeg

admin

Vazhdon debati në Kuvend për Qeverinë e re, në mesnatë votimi

admin

Moti sot me diell, gjatë javës me borë

admin

Leave a Comment