September 27, 2020
Portali Shprehja

Aksident në Prishtinë, lëndohet një person

Një person ka marr lëndime trupore si pasoj e një aksidenti në komunikacion.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 15:40 në rrugën “Xhelajdin Rekaliu”, në Prishtinë.

Siç thuhet në raport, aksidenti ka ndodhur në mes të një kamioni dhe motoçiklete, ndërsa viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

“Është raportuar se ka ndodhur aksident trafiku në mes një kamioni dhe një motoçiklete. Si pasoj e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar motoçiklisti mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Është arrestuar vozitësi i kamionit mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Një vit burgim dy të akuzuarve që i shkaktuan lëndim të rëndë trupor një personi

admin

Gjendet pa shenja jete një trup në Prishtinë – policia jep detajet

admin

Arrestohet një person i dyshuar për dhunë familjare dhe mbajtje të pa autorizuar të armëve në Pejë

admin

Leave a Comment