March 21, 2023
Portali Shprehja

Aksident trafiku në pikën pagesore afër Kumanovës, ndërron jetë një person

Një vozitës ka humbur jetën në një aksident trafiku në pikën pagesore në afërsi të Kumanovës, njofton MPB.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur herët në mëngjesin e sotëm në korsinë në drejtim nga Shkupi për Kumanovë. Automjeti është përplasur në një pjesë betoni të rrugës me pikën pagesore dhe më pas ka shpërthyer zjarr. Shoferi ka ndërruar jetë në vendmgjarje, ndërsa në intervenim kanë marrë pjesë edhe zjarrfikësit e Kumanovës, të cilët e kanë prerë veturën për të nxjerrë të ndjerin.

“Me datë 09.03.2023 rreth orës 03:27 minuta në SPB Kumanovë është raportuar se në pikën pagesore “Romanovc” në magjistralen Shkup – Kumanovë automjeti i pasagjerëve “Volkswagen Golf” me targa të Shkupit ka goditur një shtyllë të pikës pagesore, duke shkaktuar zjarr në automjet. Drejtuesi i mjetit ka ndërruar jetë në vend, ndërsa mjeku i ndihmës së shpejtë ka konfirmuar vdekjen e tij. Zjarri është shuar nga ekipi i zjarrfikësve dhe nga punonjësit e stacionit të pikës pagesore. Sipas urdhrit të prokurorit publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për obduksion”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

.

Të Ngjajshme

Leximi është i mirë për shëndetin tuaj e sidomos para gjumit, por a e dini pse?

Kjo do ju interesoj më shum duhanpirësve! 10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

Sonte zyrtarisht nis stina e pranverës

Leave a Comment