September 24, 2020
Portali Shprehja

Aksident trafiku në Prishtinë, lëndohet një person

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për Telegrafin se në aksident kanë qenë të përfshira një automjet dhe një motoçikletë.

“Sot rreth orës 08:00, në udhëkryqin që lidhë rrugët, Luan Haradinaj dhe Ukshin Hoti në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku mes një automjeti dhe një motoçiklete. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar ngasësi i motoçikletës. Të njëjtit i është ofruar tretman mjekësor”, ka thënë ajo.

Ahmeti bëri të ditur se me rastin po merret njësi i trafikut./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Ngjarje tragjike në Zvicër: Gjendet i vdekur 47-vjeçari nga Kosova, gruaja dhe vajza e tij të plagosura

admin

Prokuroria në Gjilan ngrit aktakuzë ndaj burrit që vrau gruan me shufër metalike në Berivojcë të Kamenicës

admin

Dërgohet në stacion policor një person nga Lipjani, dyshohet se bashkëjetoi me një të mitur

admin

Leave a Comment