October 6, 2022
Portali Shprehja

Aksidenti më i shtrenjtë në historinë e rrugëve kroate!

Një video po përhapet në rrjetet sociale ku shihet një nga makinat më të rralla dhe më të shtrenjta të ditës së sotme, Pagani Zonda HP Barchetta, duke u përplasur me një Ford Fiesta.

Nisur nga fotot dhe videot, Pagani ka pësuar dëmtime më të mëdha, raporton index.hr.

Një Pagani Zonda e këtij lloji vlen rreth 15 milionë euro.

Vetura erdhi në Zagreb me shumë gjasa si pjesë e një karvani ekskluziv të automjeteve të mbledhura në klubin Supercar Owner Circle.

Zonda HP Barchetta u prezantua në vitin 2017, kur u festuan ditëlindja e 18-të e linjës së modeleve Zonda të Pagani dhe ditëlindja e 60-të e themeluesit të kompanisë Horatio Pagani.

.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 55 raste të reja me virus

admin

Maqedoni, 11 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

admin

“Pritja e gjatë për në BE, na detyroi të marrim pasaporta bullgarë”

admin

Leave a Comment