September 29, 2023
Portali Shprehja

Aksidenti në Greqi, MPB: Kufiri është në funksion

Ministria e Brendshme njofton se vendkalimi kufitar me Greqinë është funksional dhe nuk ka pasur ndalesa si pasojë e aksidentit në “Evzoni”.

Ky reagim i dikasterit të Brendshëm vjen pas informacioneve të publikuara në disa media se hyrja për në Greqi është ndaluar për orë të tëra.

Në aksidentin e mëngjesit të sotëm mes një veture dhe një autobusi në pjesën e Greqisë u regjistruan të paktën 4 viktima dhe 40 të tjerë të lënduar./ Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

A mund të ndikojë shtatzënia në shëndetin kardiovaskular?

Akullnajat e Zvicrës në dy vitet e fundit janë shkrirë me 10 për qind

Turqia nis furnizimin me gaz natyror për Moldavinë

Leave a Comment