14 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Vendi

Aksion “gueril” në Tetovë, vendosen tabela me mbishkrime of.enduese për BDI-në

Gjatë ditës të sotme, një grup i të rinjëve shqiptar kanë mbushur qytetin e Tetovës me “shenja të komunikacionit” që tregojnë rrugën për te selia e turpit të politkës shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Këto aktivitete guerile do vazhdojnë deri në largimin e plotë të BDI nga skena politike, thuhet nga “Lëvizja Rinore”.(T1)

Artikuj të ngajshëm

Ziadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

shprehja

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja