January 17, 2021
Portali Shprehja

Aktakuzat nga Gjykata Speciale, Hoti mbledhje urgjente me ministrat

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thirrur mbledhje të ekzekutivit.

Kjo mbledhje e qeverisë vjen një ditë pas aktakuzave të konfirmuara nga Specialja ndaj ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, ish-kreut të PDK-së, Kadri Veselit, shefit të grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi dhe ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi.

Mbledhja do të mbahet në orën 09:00, ku më pas Hoti pritet të mbajë edhe një konferencë, shkruajnë mediat në Kosovë.

Si shkak i akuzave të ngritura nga “Haga”, Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi kanë hequr dorë nga funksionet politike, teksa ky i fundit dha dorëheqjen nga posti i presidentit të Kosovës.

Të Ngjajshme

Zvicra i ashpërson masat | Iliria News Agency

admin

Botohet libri “Kronika nga Lugina” nga autori Baki Rexhepi

admin

Sulmet e filoserbit të Tiranës ndaj BE dhe shembulli i sheshit ‘Maidan’

admin

Leave a Comment