January 23, 2022
Portali Shprehja

Aktori që portretizoi djalin e vogël irlandez në Titanik, ende fiton para nga filmi

Aktori fëmijë i “Titanic”, Reece Thompson, zbuloi se ende çdo tremujor merr deri në 300 dollarë për rolin e “djalit të vogël irlandez” në filmin e vitit 1997 – një rol për të cilin u pagua 30 mijë dollarë.

Reece Thompson, tani 30 vjeç, u shfaq në filmin e dashur “Titanic” kur ishte vetëm pesë vjeç, duke luajtur rolin e një pasagjeri të klasit të tretë i cili vdiq së bashku me nënën e tij kur Titaniku goditi një ajsberg.

Tact Watches

Në një skenë nga filmi, djali, nëna dhe motra e tij ishin në mesin e shumë pasagjerëve që prisnin hapjen e portave të klasit të tretë.

Megjithatë, familja nuk arriti kurrë në varkat e shpëtimit dhe më vonë u panë në kabinën e tyre ku vdiqën tragjikisht.

Reece tani punon si drejtor i marketingut digjital në Brian Head Resort, një vendpushim skijimi në Utah.

Ai filloi si një fëmijë model kur nënshkroi kontratë me një agjent talentesh pasi fitoi një konkurs. Agjenti i dha nënës së Reece zgjedhjen që ai të luante në një reklamë benzine ose të shfaqej në një rol të vogël në Titanic.

Përfundoi të ishte një vendim i mirë pasi ish-aktori ende merr kontrolle mbretërore për paraqitjen e tij në filma të suksesshëm, përcjell Klankosova.tv

“Është e çuditshme sepse nuk është më e pranishme në mendjen time. Nuk është si, “Oh, kur do të marr një çek të ri “Titanik”? Kur ndodh, është si, “Oh, mirë, 100 dollarë shtesë””, tha ai.

“Ka pasur disa herë ku ka qenë si: “Oh, uau, ky është një çek 250 dollarë”. Ky film është 12 vjeç. Kjo është goxha e çuditshme. Por shpresojmë se ata vazhdojnë ta luajnë shumë sepse kjo do të thotë më shumë para për mua”, shtoi ai.

Reece fillimisht u pagua rreth 30 mijw dollarë për rolin e tij pas publikimit të filmit, me paratë e vendosura në mënyrë të sigurt në një llogari dhe të përdorura për shpenzimet e tij të arsimit, makinës dhe jetesës.

Kjo pagë është shumë larg nga dy milionë dollarët që dyshohet se është paguar ylli Kate Winslet për filmin dhe 2.5 milionë dollarët që i janë dhënë Leonardo DiCaprios.

Titaniku u publikua në vitin 1997 dhe luajti Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet në rolet kryesore.

Ai fitoi 11 çmime Oscar dhe ishte filmi i parë që fitoi mbi 1 miliard dollarë në arkë dhe mbeti filmi me fitime më të larta të të gjitha kohërave deri në Avatar në 2010.

Pas rishfaqjes së vitit 2012 për të shënuar 100 vjetorin e tragjedisë, arkat e filmit u rritën në mbi dy miliardë dollarë.


Të Ngjajshme

Mes lotëve, Adele mahnit fansat me surprizën e saj

Gjendja emocionale e rënduar, Beatrix refuzon të shfaqet edhe në intervista

“I shkreti Dagzi, ajo rri veç diskove puthu me njërin..”, reperi i njohur habit me akuzat e rënda për Einxhel

Leave a Comment