24 C
Skopje
July 15, 2019
Informacione Vendi

Akuza ndaj ministrit Filipçe për furnizim skandaloz prej 13 milionë eurove

Tact

Tender të ri skandaloz ka shpallur ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe për centralizim dhe sterilizim të instrumenteve, ka akuzuar VMRO-DPMNE.

Tenderi ka qenë aktiv, derisa partia në opozitë dyshon se do ta fitojë njëra nga kompanitë e afërta me pushtetin, në dëm të pacientëve.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Sela pranon ftesën për takimin e liderëve, ja përgjigja drejtuar Zaevit

shprehja

“Bomba” të reja të El Chekës për tenderë, biseda mes vëllait të Ahmetit dhe Xhaferit (VIDEO)

shprehja

Ja pse Zaev i “hakmerret” Kasamit!

shprehja