May 23, 2022
Portali Shprehja

Akuzat e reja nga Specialja, Selimi: Nuk kam të bëj asgjë me krimet e prezantuara në aktakuzë

Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, është deklaruar i pafajshëm në Gjykatën Speciale për akuzat e reja të konfirmuara ndaj ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë.

Tact Watches

Në fjalën e tij, Selimi ka deklaruar edhe një herë se nuk ka të bëj asgjë me krimet e prezantuara në aktakuzën e prokurorisë, shkruan lajmi.net.

“I kam lexuar edhe kuptuar dhe e pohoj edhe një herë se nuk kam të bëj asgjë me krimet as me akuzat e prezantuara në këtë aktakuzë”, ka thënë shkurt Selimi.

Selimi është deklaruar i pafajshëm për të gjitha akuzat kundër tij.

“I nderuar gjykatës, më lejoni të deklarohem i pafajshëm si dhe në të gjitha pikat tjera të aktakuzës”, ka thënë Selimi.

Të pafajshëm për akuzat e reja janë deklaruar sot edhe ish-krerët e tjerë të UÇK-së që ndodhen në paraburgim në Hagë.

Të Ngjajshme

Automjetet “Retro” ekspozohen në Sarandë

admin

“Mund të kemi lëvizje pozitive”, në Kosovë ka optimizëm për liberalizim të vizave në fundvit

admin

Albanese ka disa shqiptarë në partinë e tij

admin

Leave a Comment