October 1, 2023
Portali Shprehja

Akuzat ndaj Trump për përmbysjen e rezultatit në Xhorxhia, kërkohet edhe akuzimi i tre senatorëve amerikanë

Një juri speciale e Xhorxhias kërkon të akuzohen tre ish-senatorë amerikanë, të cilët prokurorët nuk i paditën.

Paneli po hetonte përpjekjet e supozuara të Donald Trump për të ndryshuar rezultatet e zgjedhjeve në shtet.

Juria kishte votuar për të paditur ish-senatorët Kelly Loeffler dhe David Perdue dhe senatori i Karolinës së Jugut Lindsey Graham. Asnjë nuk u akuzua nga Prokurori i Qarkut Fani Willis muajin e kaluar.

.

Të Ngjajshme

Erdogan: Terroristët nuk do të arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi

Osmani për sulmin në Turqi: Solidaritet i plotë me Erdoganin

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

admin

Leave a Comment