September 27, 2022
Portali Shprehja

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

Benjamin Mendy deklarohet i pafajshëm dhe mohon gjithçka. Shtatë gra, përfshirë një të mitur, e akuzuan atë për sulm seksual, por futbollisti i Manchester City mohoi atë version të fakteve, ato dënime që e futën në telashe në nivelin penal, për akuzat shumë të rënda nga të cilat ai duhet të mbrohet, dhe për karrierën e tij, e cila përfundoi papritur.

Ndeshja e fundit e luajtur daton në 15 gusht 2021 (humbja 1-0 kundër Tottenhamit), më pas shpërtheu çështja gjyqësore: pas 134 ditësh në paraburgim, mbrojtësi u lirua me kusht janarin e kaluar.

Ka një duzinë akuzash: 8 për përdhunim, një çift tjetër për sulm seksual dhe tentativë përdhunimi. Të gjitha janë kryer – sipas ankesave të palëve të interesuara – në periudhën midis tetorit 2018 dhe gushtit 2021.

Ka mjaftueshëm, nëse ai shpallet fajtor, për t’i dhënë lamtumirën përvojës së tij si futbollist dhe rrezikon një dënim shumë të rëndë. Ashtu si ai, edhe personi tjetër i përfshirë, Louis Saha Matturie, 40 vjeç, është gjithashtu në gjendje të keqe për abuzimet e supozuara: për prokurorinë ai kishte për detyrë “të gjente vajza të reja dhe të krijonte situata në të cilat ato mund të përdhunoheshin dhe sulmoheshin seksualisht”.

Vila e tmerrit. Në seancën e parë të gjyqit para Gjykatës së Chester Crown, dolën disa detaje për vendin ku dyshohet se është kryer dhuna. Sipas rikonstruksionit të bërë nga hetuesit, incidentet do të kishin ndodhur në një vilë të izoluar në Cheshire, rreth një çerek ore në këmbë nga qendra e parë e banuar.

Rrethanat e rrëfyera në fjalën e prokurorit janë shqetësuese: ai e përshkroi Mendin si një “grabitqar” të paaftë për të pranuar një refuzim; foli për ndjenjën e dobësisë që përjetojnë gratë, tregoi për celularët që do t’u kishin vjedhur dhe, pasi hynin brenda, do t’i bënin të uleshin në një dhomë pune dhe në dhomën kryesore të gjumit, dhoma të pajisura me “dyer me mbyllje të veçantë”, tipike. të një anti-paniku lokal që mund të hapet vetëm nga brenda. Por nga e cila klientët nuk dinin si të dilnin.

Pse ishin ato gra atje? Skenari duket se del nga një film krimi amerikan: fillimisht afrimi pastaj ftesa për një festë (datë 23 korrik të vitit të kaluar) në vilën me pishinë të pajisur me të gjitha komoditetet ekstra luksoze, më në fund dhuna (gjoja) e pësuar. .

Në prani të jurisë, prokurori vizatoi një foto rrëqethëse, pjesa tjetër u bë nga deponimet e disa dëshmitarëve sipas të cilave Mendy do të kishte urdhëruar gruan që ishte me të në atë moment që të mos lëvizte ndërsa ai i mbante krahët pas saj. Ai u kthye dhe e abuzoi. “Mos lëviz, mos lëviz” do t’i kishte thënë futbollisti teksa gruaja ishte shtrirë me fytyrë në një divan në dhomën e ndenjjes…

.

Të Ngjajshme

“Pensioni i artë”, Reja e ka kthyer Shqipërinë një… San Marino! Shkarkimi i tij i vonuar

admin

“Barella fenomen”, Deulofeu analizon Inter-in: Ja kush është pika më e dobët

admin

Luke Shaw: Nuk e kisha parë kurrë një gjë të tillë në futboll

admin

Leave a Comment