March 25, 2023
Portali Shprehja

Al Nassr fiton dhe argëtohet në Kupën e Mbretit, por Ronaldo del i zemëruar dhe polemik, gaboi gjithçka (PAMJET)

Al Nassr fitoi kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit me Cristiano Ronaldon duke e nisur, në Riad para tifozëve të tij, kundër Abhas me një fitore të jashtëzakonshme goli. Dhe në pjesën e parë vendasit arritën të kalonin dy herë në epërsi brenda vetëm 20 minutave, duke vënë në akull ndeshjen dhe kualifikimin.

Por jo në shenjën e Cr7 i cili humbi disa gola dhe në bilbilin e fundit për intervalin u zemërua me arbitrin, i tërbuar dhe i frustruar, duke i “dorezuar” vetes një karton të verdhë. I mërzitur dhe nervoz, kështu është shfaqur portugezi pas vetëm 45 minutave në të cilat nuk arriti të shënonte, ndërsa skuadra e tij e drejtoi ndeshjen pa probleme.

Në fund të fundit, ne e dimë se sa Cr7 ka pretenduar gjithmonë të jetë në qendër të lojës dhe të manovrojë, aq më tepër duke gjetur golat që mund ta shenjtërojnë atë ndër më të mirët në fushë. Dhe përkundrazi, ai ishte ndër më të këqijtë e lojtarëve të Rudi Garcias, duke humbur të gjitha rastet që i ndodhnin para portës.

Megjithatë ndeshja u fut menjëherë në rrugën e duhur pas vetëm 60 sekondash me avantazhin e parë të Al Najeit për të gjetur më pas dyfishimin në minutën e 21-të me Al Kahibarin për kënaqësinë e turmës vendase. I cili nuk ka reshtur kurrë së lavdëruari lojtarët e tij, duke dedikuar kore dhe duartrokitje në disa raste veçanërisht për Cristianon, të dashurin absolut. Dhe në disa raste portugezi i ka kthyer përzemërsinë, duke i lartësuar edhe më shumë tifozët në stadium.

Por para dhe pas, për Nr7 kishte vend vetëm për shumë gabime në një lojë absolutisht pa ngjyrë. Cr7 u përpoq në të gjitha mënyrat por goditjet e tij përfunduan të gjitha larg portës kundërshtare dhe në të vetmen rast kur arriti të shpëtonte në kundërsulm duke u shfaqur përballë Epassy (i cili kishte shpëtuar edhe goditjen e portugezit), u ndalua në pozicion jashtë loje…

 

.

Të Ngjajshme

Messi vs Ronaldo, sfida e pafund edhe me kombëtaret: mesatarja e golave shpërblen kampionin e botës deri tani!

admin

EURO 2024: Mbappe spektakolar, Holanda pëson disfatë. Lukaku kthehet bishë te Belgjika, hat-trick ndaj Suedisë! Qan Lewandowski… (PAMJET)

admin

Franca nga sot ka një portier të ri post-Lloris dhe Depay e pëson i pari… (PAMJET)

admin

Leave a Comment