Albana Fico: Lehtësimi eventual i masave nuk duhet të kthehet në abuzim

Albana Fico, drejtoreshë e Institutit për Shëndet Publik në Shqipëri, thotë se Komiteti i ekspertëve të Shqipërisë ku edhe zonja Fico bën pjesë, ka rekomanduar që të bëhet një lehtësim i masave, por thekson se kjo nuk duhet të kthehet në abuzim. Kjo prirje për lehtësim të masave, vjen rreth 30 ditë që nga regjistrimi i rastit të parë më COVID-19 në Shqipëri dhe pas 3 javësh kufizim të lëvizjes për të gjithë qytetarët.

.

loading...

Të ngjajshme

Kosovë, Lladrovci nuk pajtohet me vendimin e ministrit Vitia për orarin e lëvizjes

shprehja

Shtetet e Baltikut rihapin kufijtë me njëra-tjetrën

shprehja

OBSH: Përhapja e COVID-19 e përqendruar në pesë shtete

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë