February 26, 2021
Portali Shprehja

“Albin Kurti do ta bashkojë Kosovën me Shqipërinë për 18 muaj” – Iliria News Agency

Bleron Baraliu, analist politik, ka thënë se kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përpara përfundimit të mandatit të tij si kryeministër do ta bëjë bashkimin kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Baraliu këto deklarime i ka bërë në emisionin ‘Pressing’, teksa ka thënë se nuk beson se do ta arrijë një marrëveshje diplomatike mes Kosovës dhe Serbisë, shkruan Gazeta Express.

“Për 18 muj ka me e ba Albin Kurti bashkimin kombëtar. Nuk besoj që Albini ka me lëviz në qëndrimet e tyre. SHBA kanë me ndjekë interesin e tyre”, deklaroi ai.

Ndërkaq, opinionisti Thaçi është shprehur i bindur se mbi 90 për qind e qytetarëve e përkrahin idenë e bashkimit kombëtar.

“Kur ia hjekim frikën që kjo ide imponohet nga faktori kombëtar, unë jam i bindur që ideja e bashkimit kombëtar shkon mbi 90 për qind dhe unë vë bast për këtë”, ka thënë ai. në Pressing.

Të Ngjajshme

I infektuar me COVID/ Humb jetën mjeku nga Berat. Ishte i shtruar prej ditësh te Infektivi – Iliria News Agency

admin

S’janë respektuar masat – Iliria News Agency

admin

S’e shpjegoj dot si mund të votohet akoma kjo qeveri! – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment