September 29, 2023
Portali Shprehja

Alderweireld në minutën e 94-të me eurogol, Antwerp i Van Bommel është kampion i Belgjikës pas 66 vitesh (VIDEO)

Epilog i bujshëm në play-off-in e kampionatit te Jupiler League, Belgjike. Gjithçka ndodh në nëntëdhjetë minutat e fundit: Union-SG shembet një hap larg titullit dhe humbet 3-1 në shtëpi kundër Club Brugges pa objektiva.

GOLI I ALDERWEILD – VIDEO

Për të festuar, pas 66 vitesh (suksesi i fundit 1956/57), është Antwerp, i cili barazoi 2-2 në përballjen direkte me Genk falë golit fantastik të shënuar në minutën e 94-të nga Toby Alderweireld. Nje befasi e jashtëzakonshme për skuadren e Kastros (Union), të cilët tashmë e prisnin me padurim triumfin (do të mjaftonte edhe humbja 2-1).

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Leave a Comment