August 11, 2022
Portali Shprehja

Aleksandar Vllaho, ndihmës trajner i ri te FC Shkupi

Aleksandar Vllaho, është ndihmës trajner i ri te skuadra e FC SHkupit. Vllaho dhe trajneri Goce Sedloski, do të vazhdojnë bashkëpunimin në sfidat evropiane dhe fillimin e sezonin e ri në Ligën e Parë Futbollsitike të Maqedonisë.

Vllaho vjen në këtë detyrë, pasi që Pavell Nedelkovski, u largua nga stafi teknik i skuadrës nga Çairi. Ndryshe Vllaho dhe Sedloski, kanë bashkëpunuar më parë edhe te skuadrat e Vardarit, Riga-s dhe Dinamo Zagrebit 2.

Një kohë, Vllaho ishte edhe trajner i parë te skuadra e Rabotniçkit.

.

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment