17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Offside

Aleksis Sançez pranë rikthimit në Itali, agjenti takohet me dy drejtues klubesh

Tact

Aventura e Aleksis Sançez te Mançester Junajtid ka rezultuar një dështim i paimagjinueshëm. Sulmuesi kilian u bë lojtari më i paguar në Premier League në janarin e 2018-ës, kur “Djajtë e Kuq” transferuan 30-vjeçarin nga Arsenali në këmbim të armenit Henrik Mkitarjan.

Një vit e gjysmë më vonë të dyja palët duket se kanë rënë dakord që rrugët e tyre të ndërpriten. Media italiane “Sky Sports”, raporton së fundmi se agjenti i lojtarit, Fernado Feliçeviç është takuar me përfaqësues së Juventusit dhe Interit.

Kiliani mbetet një lojtar interesant për shumë ekipe dhe një rikthim në Serie A mund t’i bëjë mirë sulmuesit shtatshkurtër. Një fillim nga e para është pikërisht ajo që i duhet Sançezit, por pengesa e fundit për transferimin e tij është paga marramendëse prej 20 milionë paundësh në vit, që e rendit atë si lojtarin e shtatë më të paguar në planet.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

shprehja

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

shprehja

Pengu, hyjnori Ronaldo dhe një “mallkim” për Konten: Kielini në gjithë fushën

shprehja