January 17, 2021
Portali Shprehja

Ali Ahmeti përfundon dëshminë pas tetë orësh

​Pas tetë orësh ka përfunduar intervistimi i kryetari të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti.  Ahmeti është paraqitur mëngjesin e sotëm rreth orës 9:30 në mjediset e EULEX-it për të dëshmuar rreth veprimtarisë së tij gjatë luftës dhe ka qëndruar aty deri në ora 17:30. Kreu i BDI-së është marrë në pyetje në cilësinë e dëshmitarit, ndërsa intervistimi do të vazhdojë edhe gjatë ditës së nesërme. Ahmeti është marrë në pyetjes si një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe ish-anëtar i Shtabit të Përgjithshëm. Ndaj tij nuk ka pasur akuza konkrete, ndërsa më herët pati deklaruar se është i gatshëm të dëshmojë për luftën e pastër të UÇK-së.

Të Ngjajshme

Djegia e flamurit bullgar në Vevçan, hetohen tre persona

admin

Shkelja e masave në Shkup, policia ndërhynë në dy ahengje familjare

admin

Pas dhjetë vjetëve, Tetova siguron pesë autobusë

admin

Leave a Comment