October 4, 2023
Portali Shprehja

Ali Ahmeti voton “për kthimin e Gruevskit” (DOKUMENT)

Me 48 vota “për”, 36 “kundër” dhe një të përmbajtur, Kuvendi dje pasdite miratoi ndryshimet dhe plotësimet e Kodit Penal.

Gjatë ditës së sotme ka dalur edhe lista e votuesve që votuan pro ndryshimeve e që spikat edhe vota e kreut të BDI, Ali Ahmeti i cili ka votuar pro që këto ndryshime të miratohen.

Këto ndryshime parashikojnë ulje të dënimeve me burg për veprën e penale Keqpërdorim i pozitës dhe autorizimit zyrtar. Me këto ndryshime ulet dënimi edhe për ish kryeministrin Nikolla Gruevski, partner i deridjeshëm i kreut të BDI, Ali Ahmeti.

Të Ngjajshme

Deponia e Nakushtakut prap tymon, dikush e ndez zjarrin natën

admin

Gratë do të lejohen të votojnë për herë të parë në një seancë të Sinodit të Peshkopëve të Kishës Katolike Romak

Aksioni për pastrimin e fundit të liqenit të Ohrit, është hequr një sasi e madhe e mbeturinave të ngurta

Leave a Comment