September 25, 2022
Portali Shprehja

Allegri duartroket Juventusin e tij dhe Paredes! Por Marchisio “e siluron”: “E patë PSG 45′ e dyta…”

Trajneri i Juventusit, Max Allegri ka komentuar humbjen 2-1 ne Paris. “ Skuadra sot bëri një ndeshje të mirë por duhet ta shikojmë si një rast të hùmbur. Duhet të kishim shfrýtëzuar më mirë McKennie që depérton mirë në zonë duke bërë disa krosime më shumë. Duhet të përmirësohemi.

Vlahovic bëri një ndeshje të mirë. Nuk mund të ndryshojmë gjýkime pas një ndeshje. Djemtë sot patën një përqasje të mirë edhe pse rrezíkuan dicka por lojtarët e PSG kanë shpejtësi dhe janë të aftë të krijojnë epërsi numerike.

Kur luan kundër këtyre skuadrave vështírësia është e madhe kur nuk e ke topin. Në pjesën e parë ishim të fríkësuar. Në pjesën e dytë më mirë. Kundër Salernitanës tani do të jetë e vështírë të luajmë sepse do të ketë më pak hapësira.

Dy golat e pësuar janë frut i klasit të Messi dhe Neymar por me më shumë vëmëndje mund të ishin shmangur. Paredes është lojtari një niveli të lartë dhe duket që nga kontrolli i topit. Duhet të mendojmë të mundim Salernitanën sepse nuk mund të lëmë më pikë të rëndësishme rrugës.”

Por, Marchisio nuk eshte aspak dakord. Ish-futbollisti ka komentuar, Në Twitter, Marchisio u kënaq me disa komente, duke iu përgjigjur edhe disa përdoruesve që kërkuan mendimin e tij për lojën.

Ish-mesfushori i Juventusit sigurisht që nuk u përmbajt. “Një pjesë e dytë e mirë, por ata e ngadalësuan shumë – ka shkruar ai – Ka një ndryshim te madh ketu….”. Markisio i atribuon atij reagimi të Juventusit një rënie fizike pasuese të kundërshtarëve, të cilët pothuajse luajtën me frena në 45 minutat e dytë.

Më interesante është përgjigjja që “Principino” i jep një tjetër fansi që e pyet nëse Perin ishte më i miri në fushë. Portieri i Juventusit ishte në fakt vendimtar në dy raste në pjesën e dytë duke shmangur golin e tretë të parisienëve.

“Sigurisht – përgjigjet Marchisio, duke iu referuar ndeshjes së shkëlqyer të luajtur nga portieri i Juventusit – për meritat e tij dhe mbi të gjitha sepse nëse gjuan kaq shumë në portë, merresh në konsideratë”.

Marchisio përfiton nga rasti për të nënvizuar, megjithatë, pse Juventusi nuk është ende në gjendje të jetë bindës dhe i uritur si në të kaluarën, gjithmonë me Allegrin në stol. “Problemet mbeten dhe guximi për të tentuar ta rikthejmë (sidomos me ndryshimet) nuk është parë – nënvizon Marchisio – Goli ynë vjen falë Donnarumma që del keq”. Me fjalinë e parë, ish-mesfushori i Juventusit dhe Kombëtares ndoshta fajëson Allegrin që nuk guxoi më shumë…

.

Të Ngjajshme

FIFA ndryshon rregullat, manaxherët janë gati për betejë

admin

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

Leave a Comment