August 17, 2022
Portali Shprehja

Allegri i ‘shkarkuar’ para fillimit të kampionatit: një emër tërbon tifozët

Massimiliano Allegri ka tërhequr gjithmonë pas vetes shumë elozhe, por edhe shumë kritika. Në muajt e fundit, këto të fundit janë shtuar pas një sezoni zhgënjyes të bardhezinjve.

Tani sezoni i ri pritet të fillojë më shpejt se zakonisht, duke parë se Seria A 2022/23 do të nisë më 13 gusht, por polemikat janë të shumta kundër trajnerit bardhezi.

Kritika që vazhdojnë edhe këto ditë dhe që kanë sjellë për të disatën herë thirrjen #AllegriOut, me pak fjalë të gjithë tifozët që nuk e duan trajnerin në drejtim të skuadrës.

Domethënë, marrëdhënia mes Allegri-t dhe tifozëve të tij nuk është akoma shumë e mirë, përkundrazi. Dhe arsyet shpjegohen në Twitter. Shumë e akuzojnë akoma trajnerin se nuk shpreh lojë të bukur me skuadrën e tij, të tjerë janë përqendruar te merkato.

Janë të ndryshëm ata që e kanë kritikuar se kërkon të kthejë Miralem Pjanic në mesfushën e skuadrës, pasi ka rimarrë Paul Pogba. Veçanërisht boshnjaku nuk është një emër që pëlqehet shumë nga bardhezinjtë.

Sezoni akoma nuk ka filluar dhe pakënaqësia ndaj trajnerit livornez është shumë e madhe, me tifozët e Zonjës që nuk kanë ngurruar ta shprehin në rrjetet sociale.

.

Të Ngjajshme

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

admin

Leave a Comment