January 19, 2021
Portali Shprehja

Alsat mëson: Lirohen nga paraburgimi vëllezërit Useini nga Ohri

Është liruar nga paraburgimi biznesmeni dhe njëherit këshilltar i BDI-së në Këshillin Komunal të Ohrit, Nefi Useini dhe vëllai i tij Ibro Useini. Ata janë lëshuar me garanci bankare prej 850.000 euro, mëson Alsat. Një vendim të këtillë e ka miratuar Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore në Ohër, pas çka tani dy vëllezërit prej mbrëmë janë në liri.

Të Ngjajshme

Shumica parlamentare, pa zgjidhje për mungesën e kuorumit

admin

“Uji i Bekuar” -Rituali i puthjes së kryqit, rrezik për përhapjen e virusit

admin

Arrestohet një kroate për shkak të qëndrimit të paligjshëm në vendin tonë

admin

Leave a Comment