September 27, 2020
Portali Shprehja

Ambasadorja Bërns takon krerët e shtetit

Ambasadorja amerikane në Shkup, Kejt Bërns i ka përcjell presidentit Stevo Pendarovski mesazhin urues të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ditën e pavarësisë. Bërns në takimin me Pendaovskin ka konfirmuar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për Maqedoninë e Veriut dhe forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve. Bërns ka takua edhe kryeministrin Zoran Zaev me të cilin kanë diskutuar për bashkëpunimin në sferën e ekonomisë, energjetikës dhe sigurisë kibernetike. Pasditen e sotme Bërns takoi edhe kryetarin e Parlamentit, Talat Xhaferi.

Të Ngjajshme

Dyfishohet numri i parashtresave për mosrespektim të të drejtave të punëtorëve

admin

Filipçe: Me të gjitha vendet e rajonit shqyrtojmë mundësin e hapjes së kufijve

admin

Qeveria sot mban mbledhjen e gjashtë, shqyrton pakon e katër të masave ekonomike

admin

Leave a Comment