January 28, 2022
Portali Shprehja

Ambasadorja Bërnz do t’i dorëzojë Shekerinskës flamurin e SHBA-së për bashkëpunim në mbrojtje

Ambasadorja e SHBA-së, Kejt Mari Bërnz, sot do t’ia dorëzojë flamurin amerikan ministres së Mbrojtjes Radmilla Shekerinska, në shenjë të meritës për bashkëpunimin në mbrojtje ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Dhënia e flamurit amerikan në Ambasadën e SHBA-së në Shkup është simbol i arritjeve të jashtëzakonshme në bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes dhe në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve në katër vjet e gjysmë”, thonë nga Ministria e Mbrojtjes.

Tact Watches

Janë paralajmëruar fjalimet e ministres Shekerinska dhe ambasadores Bërnz, ndërsa ngjarja do të mbahet në përputhje me protokollet e Kovid-19.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment