June 5, 2023
Portali Shprehja

Ancelotti: “E ardhmja e qartë, kjo humbje na ndihmon! Reali nuk bën drama…”

Carlo Ancelotti foli për Prime Video pas nokautit të rëndë të Real Madridit që sanksionoi eliminimin e fituesve ne fuqi te Champions League: “Ata luajtën më mirë se ne dhe e meritonin të arrinin në finale. Nuk pati një qark të shkurtër, gjetëm një ekip shumë të fortë që ushtronte presion shumë. Në fillim e prisja, shpresoja ta menaxhonim më mirë topin”.

A e vë në dyshim atë që bëte ky eliminim keshtu? “Jo”. E keni takuar Florentino Perezin? “Po”. Mund ta dimë se çfarë i keni thënë njëri-tjetrit? “Jo. Ai erdhi në dhomat e zhveshjes dhe pershendeti ekipin”.

A është shumë herët për të folur për të ardhmen? “E ardhmja shumë e qartë, kjo humbje do na ndihmojë të jemi më mirë vitin e ardhshëm. Reali nuk bën dramë, mendohet për të ardhmen. Ndonjëherë mund të ndodhë që të eliminoheni në një gjysmëfinale, nuk është asgjë e re në këtë sport.

Ne bëmë një sezon i madh, ndonjëherë ndodh që nuk e keni fituar për shumë vite”. Si ndiheni pas kesaj disfate? “Shume mire”.

.

Të Ngjajshme

LAJMI I FUNDIT | Një delegacion nga Al Hilal fluturon në Paris: “Mbërin për të marrë Messin”

admin

IBRA I JEP LAMTUMIRËN FUTBOLLIT! Tonali në lot, San Siro emocionohet. “Nuk mund të marr frymë…” (VIDEO)

admin

Alderweireld në minutën e 94-të me eurogol, Antwerp i Van Bommel është kampion i Belgjikës pas 66 vitesh (VIDEO)

admin

Leave a Comment