April 2, 2023
Portali Shprehja

Ancelotti “përjashton” vetëm një ekip nga çerekfinalet! Benzema: “Në këto nivele nuk ka preferenca, sepse…”

Carlo Ancelotti foli për Movistar në fund të ndeshjes së fituar kundër Liverpool-it që e çoi Real Madridin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve: “Ne luajtëm mirë, nuk u mbrojtëm me blloqe të ulëta. Luajtëm lojën që donim të luanim. “. Fjalë të bukura për Liverpoolin: “Është një klub zotërinjsh. Ata bënë homazhe për Amancio dhe ishte shumë bukur nga ana e tyre”.

Me kë do të përballeni në çerekfinale? “Nuk e di, por do të doja që Milani të ishte në finale, jo në çerekfinale”. Karim Benzema fitoi çmimin lojtari më i mirë Real Madrid-Liverpool. Francezi shënoi golin vendimtar në fitoren 1-0 të mbrëmjes së sotme në Bernabeu.

Ai tha për Movistar: “Ndeshje e komplikuar me një rival të mirë, por që në fillim treguam se donim të ecnim përpara. Deri në çerekfinale? Janë të gjitha ekipe të mira, në këtë nivel nuk ka asnjë të vogël. Le të shohim ajo që do të ndodhë do të prekë”.

Fjalët e Jurgen Klopp, trajnerit të Liverpool, për mikrofonat e BT Sport pas eliminimit në 1/16 të Champions League nga Real Madrid. “Nëse doni të kaloni, keni nevojë për një paraqitje të veçantë. Ne nuk mundëm të bënim një paraqitje speciale sonte.

Skuadra që meritonte u kualifikua, kjo është ajo që duhet ta pranojmë. Reali e kontrolloi lojën. Nuk është ajo që ne donim, por kjo është ajo që morëm. Në ndeshjen që pamë sonte, Real Madrid ishte ekipi më i mirë. Në tre nga katër herë, ata ishin ekipi më i mirë.”

.

Të Ngjajshme

Donadoni këshillon Leao-n: “Ja çfarë i mungon për të qenë kampion”

admin

“Nuk mund të ndodhë”, Klopp: Nuk di si ta shpjegoj atë që ka ndodhur

admin

Elche-Barça 0-1 pas 45′, akush si Lewandowski në La Liga (Pamjet)

admin

Leave a Comment