May 21, 2022
Portali Shprehja

Ancelotti vulos të ardhmen e Hazard, “driblon” kërcënimet e Salah për hakmarrje

Carlo Ancelotti zbuloi në konferencën për shtyp para ndeshjes së Real Madridit kundër Cádiz (nesër, 19:30) se Eden Hazard nuk do të largohet nga “Bernabeu” në tregun e ardhshëm të transferimeve. Pra, edhe sezonin e ardhshëm do të vazhdojë të veshë fanellën e bardhë të klubit.

“Ne nuk kemi folur për këtë. Plani i tij është mjaft i qartë: qëndron dhe e bën këtë me shumë motivim. Eden nuk ka kaluar mirë në vitet e fundit dhe dëshiron të tregojë cilësinë e tij. Ai do të qëndrojë”.

Tact Watches

Në daljen e tij para mediave, trajneri italian zbuloi gjithashtu se Courtois, Vinicius dhe Benzema do të pushojnë në ndeshjen ndaj skuadrës andaluziane për të shkuar në finalen e Champions League kundër Liverpool-it në gjendjen më të mirë të mundshme.

Trajneri i “Los Blancos” është pyetur edhe për fjalët e Mohamed Salah, që disa herë ka përmendur hakmarrjen ndaj Real Madridit për finalen e vitit 2018: “Salah ka thënë se në pozicionin e tij është më i miri në botë dhe mendoj se ka të drejtë. Jam dakord me të. Në pozicionin e tij, po, ai është më i miri në botë. Për hakmarrjen le t’ia lëmë fushës ta tregojë të vërtetën”.

Një pyetje disi me spec edhe për Madridin si qytet, nëse është i mirë  për të jetuar apo për të shkuar me pushime: “Për të qëndruar, për të jetuar. Jeton mirë, ushqehesh mirë, ka një atmosferë të mirë, moti të ndihmon shumë. Madridi është për të jetuar, jo për të kaluar pushimet”.

.

Të Ngjajshme

E ardhmja e Perisic, mes Juventusit dhe Interit futet një klub tjetër!

admin

E BUJSHME | Perez sapo ka hyrë në dhomat e zhveshjes ka njoftuar ekipin mbi vendimin e Mbappe

admin

Roma largon fantazmat dhe siguron Europa League, sido që të shkojë në Tiranë! Verdiktet

admin

Leave a Comment