23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Milloshoski në cilësinë e anëtarit të grupit negociator ka shkruar në facebook se marrëveshja mund të arrihej, por nëse Zaev nuk do të ishte shumë nervoz për rastin “Reket”, përcjellë INA. Sipas tij, Zaev ka insistuar që në krye të hetimit të këtij rasti të jetë prokurorja e tanishme Vilma Ruskoska…. Ja postimi i plotë i Milloshoskit:

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше токолу нервозен во врска…

Gepostet von Antonio Milososki am Dienstag, 10. September 2019

 

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja