3.6 C
Skopje
December 10, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Anëtari i VV-së: Nëse LDK mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bëhet pragu si i Nismës

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë.

“LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.”, ka shkruar ai.

Albin Kurti dhe Isa Mustafa sot kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për koalicion bashkëqeverisës. /Lajmi.net/ 

Artikuj të ngajshëm

Kusari-Lila: Mund të diskutohet për postin e presidentit, por jo t’i vendoset pika

shprehja

Ndotja e ajrit në nivel shqetësues, 75 fëmijë të hospitalizuar

shprehja

Jashari: Ligji për Paga më shumë do të krijonte dëme sesa siguri juridike

shprehja