December 5, 2022
Portali Shprehja

Anija me rreth 800 të infektuar me COVID ankorohet në Sidnei

Një anije lundrimi me rreth 800 pasagjerë të infektuar me COVID-19 u ankorua në Sydney.

Lajmi u bë me dije nga ministrja e Punëve të Jashtme të Australisë Claire O’Neill.

Anija e lundrimit u ankorua në Sidnei, dhe në bord ndodheshin rreth 800 persona, shumica e të cilëve rezultuan pozitivë me koronavirus, sipas kompanisë “Carnival Australia”, raporton Reuters.

Autoritetet shëndetësore të shtetit të Uellsit të Ri Jugor kanë bërë të ditur se kërcënimi është “niveli i tretë”, pra se ekziston rreziku i lartë i infektimit.

Pasagjerëve iu është ofruar ndihma e duhur mjekësore.

.

Të Ngjajshme

Gjermania do të ketë më shumë pleq në vitin 2070

Korea e Veriut ekzekuton dy adoleshentë të cilët shikonin dhe shisnin filma nga Koreja e Jugut

Historia e evolucionit njerëzor filloi në Afrikë 7 milionë vjet më parë

Leave a Comment