August 14, 2022
Portali Shprehja

Anija ndahet në dysh për shkak të stuhisë në brigjet e Hong Kongut – disa të zhdukur

Disa persona raportohen të zhdukur në brigjet e Hong Kongut pasi një anije mbështetëse industriale u nda në dysh dhe u fundos gjatë një stuhie të egër tropikale.

Autoritetet dërguan avionë dhe helikopterë për të ndihmuar në shpëtimin të shtunën, derisa të paktën tre persona nga ekuipazhi prej 30 personash u shpëtuan.

Fotot e publikuara nga Shërbimi Fluturues i Qeverisë së Hong Kong-ut treguan një anëtar të ekuipazhit duke u ngjitur në një helikopter shpëtimi, derisa valët e mëdha goditën anijen, që u nda dy pjesë.

Shërbimi i Fluturimit nuk dha emrin ose origjinën e anijes.

Në një deklaratë thuhej se anëtarët e ekuipazhin po hasnin në vështirësitë e shkaktuara nga stuhia e rëndë tropikale Chaba, e cila kishte erëra maksimale prej 110 kilometrash në orë.

.

Të Ngjajshme

Kasami: BDI mundohet që tetovarët t’i mashtrojë me koncerte!

admin

Si të përgatisni reçel me kajsi të sinës në shtepi

Ahmeti takoi veteranët e BDI-së

admin

Leave a Comment