January 28, 2022
Portali Shprehja

Antonio Conte i shpall luftë UEFA-s, Tottenham merr masa dhe nuk dorëzohet!

Antonio Conte nuk e ka tretur mënyrën sesi Tottenhami u eliminua nga Liga e Konferenes dhe sulmoi UEFA-n gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes shumë të rëndësishme për zonën e Champions kundër West Ham.

Spurs do të paraqesë një apel pasi organi drejtues i futbollit evropian përjashtoi klubin londinez pas humbjes 3-0 ne tavoline ndaj Rennes dhe po konsideron të padisë UEFA-n për të ardhurat e humbura.

Tact Watches

Spurs kishin deklaruar se nuk mund të luanin pas 13 rasteve pozitive, por UEFA tha se ndeshja nuk mund të riplanifikohej dhe ia referoi çështjen organit të tyre disiplinor: vendimi përfundimtar ishte dhënia e fitores në Rennes, e cila fitoi grupin, dhe Vitesse përfundoi në vendin e dytë përpara Spurs.

Klubi i Daniel Levy lëshoi ​​menjëherë një deklaratë të ashpër kundër asaj që u krijua dhe Conte shprehu fjalë shumë të ashpra në konferencën e parë për shtyp pas vendimit: “Sigurisht që është e pabesueshme.

Ky vendim nuk është i drejtë. Sepse e gjithë bota e di që jemi përballë një problem i madh si Covid. Ne nuk luajtëm sepse kishim kaq shumë lojtarë pozitivë dhe qeveria vendosi të ndalojë aktivitetet tona, të ndalojë qendrën tonë stërvitore dhe sinqerisht, për mua, për lojtarët, për klubin, për tifozët tanë, vendimi që ka marrë UEFA është i pabesueshëm”.

Pas shpërthimit të infeksioneve, tetë lojtarë të Spurs dhe pesë anëtarë të stafit rezultuan pozitivë për Covid-19, Spurs u detyruan të mbyllnin qendrën stërvitore të ekipit të parë dhe ndeshjet e Premier League kundër Brighton dhe Leicester u shtyne.

Në fund Conte shtoi: “Ne e merituam të luajmë për kualifikimin në fushë. Jam shumë i zhgënjyer me UEFA-n”

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Pasi Milani e refuzoi, Juventusi tani po shet Kulusevskin në Premier. Detajet

admin

Barça nuk dorëzohet, Laporta zbarkon në Madrid për të zhbllokuar situatën e Morata

admin

“Çfarë po më shikojnë sytë”, vakti i Reece James “frikëson” Chilwell

admin

Leave a Comment