February 1, 2023
Portali Shprehja

Anulohet gjykimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës

Anulohet gjykimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës që pritej të mbahej sot, për shkak të mungesës së njërit prej të pandehurve.

Sipas Gjykatës Themelore në Tetovë, gjykimi pritet të vazhdojë me 31 janar në orë 10:00.

Për zjarrin në spitalin modular, i cili ndodhi më 8 shtator 2021, ku 14 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u lënduan, të akuzuar janë drejtorët Florin Besimi dhe Artan Etemi, si dhe mjeku Boban Vuçeski, por edhe Spitali Klinik Tetovë, si person juridik.

.

Të Ngjajshme

Përse kur porositim, marrim një gotë ujë me kafen tonë

Sulm nga grupi xhihadist në Idlib, vriten tetë ushtarë sirianë

ASH në qeveri? – Gashi nga Gostivari: Jemi parti bashkëpunuese

admin

Leave a Comment