February 1, 2023
Portali Shprehja

Aplikacioni më i popullarizuar “VIBER”, përdoruesit nuk mund të bëjnë telefonata apo të dërgojnë mesazhe

Aplikacioni për dërgimin e mesazheve dhe fotografive “Viber” ka filluar të “bug” në mbarë botën.

Aplikacioni popullor i mesazheve Viber është rrëzuar dhe arsyeja e ndërprerjes aktuale ende nuk dihet. Faqja popullore e monitorimit të shërbimit në internet Down Detector thotë se raportet për ndërprerjen filluan të vijnë rreth orës 21:00.

Aplikacioni nuk funksionon dhe shumë prej tyre nuk janë në gjendje të dërgojnë mesazhe ose të bëjnë telefonata. Mund të thuash që Viber “rrëqet” pasi disa mesazhe kalojnë herë pas here, por dërgimi dhe telefonimi është padyshim i vështirë në një masë të madhe. Përdoruesit e rrjeteve sociale në mbarë botën po ankohen për ndërprerjen e Viber.

.

Të Ngjajshme

Taravari: për ASH-në mbetet prioritet lufta kundër korrupsionit dhe funksionimi i shtetit të së drejtës

Sevilja forcohet me lojtarë nga Totenhami dhe Marseja

Grupi i Zjarrit në Kërçovë: Ahmetin e mbrojmë vetëm ne

Leave a Comment