October 28, 2020
Portali Shprehja

Apple mund të prezantojë një iPhone 12 Mini

Në raundin e fundit të raporteve, Apple thuhet se do të prezantojë iPhone 12 Mini. iPhone 12 më i vogël do të kishte një ekran prej 5.4 inç, transmeton Telegrafi.

Një rrjedhës i ri pretendon se iPhone i nivelit të ardhshëm 5.4 inç do të quhet ‘iPhone 12 mini’. Ai gjithashtu pretendon se telefoni që fillimisht mendohej të quhej ‘iPhone 12 Max’ do të quhet thjesht ‘iPhone 12’.

Pavarësisht nga madhësia e ekranit, të katër modelet e iPhone 12 thuhet se do të shfaqin procesorin e ri të Apple 5nm A14 Bionic, një ekran OLED dhe lidhje 5G, me modelet Pro që ofrojnë gjithashtu një kamera zmadhimi telefoto me një sensor LiDAR për fotografi dhe funksione më të mira AR.

Por tani për tani, asgjë nuk është konfirmuar nga Apple.

Të Ngjajshme

Tani ju mund të bisedoni me video në Tinder

admin

80% e makinave në të gjithë botën janë njëra nga këto katër ngjyra

admin

AirPods të ri publikohen nga Apple

admin

Leave a Comment