October 1, 2023
Portali Shprehja

Arabi Saudite, ekzekutohen 2 oficerë ushtarakë për “tradhti”

Autoritetet saudite kanë ekzekutuar dy oficerë ushtarakë nën akuza për “tradhti”, tha Ministria e Mbrojtjes e vendit. Në një deklaratë, ministria identifikoi dy oficerët si pilotin Majed bin Mousa Awad dhe kryerreshterin Yousef bin Reda Hassan al-Azouni.

Oficerët u arrestuan në vitin 2017 për tradhti dhe mosruajtje të interesave të kombit, sipas deklaratës.

Në prill të vitit 2021, autoritetet saudite njoftuan ekzekutimin e tre ushtarëve nën akuza për “tradhti të lartë” dhe “bashkëpunim me armikun”.

.

Të Ngjajshme

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

admin

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Leave a Comment