September 27, 2022
Portali Shprehja

Arbana Xharra ‘shpërthen’ ndaj ish-kryediplomates shqiptare: Ajo ma bën mua bllok – i duket…!

Ish-kryediplomatja shqiptare, Majlinda Bregu është vënë në shënjestër të kritikave në Twitter, pasi në një postim iu referua Kosovës me fusnotë.

E ndaj këtij veprimi natyrisht që reagoi ashpër edhe gazetarja nga Kosova, Arbana Xharra.

Madje, si duket Bregu nuk i ka duruar kritikat e Xharrës dhe ia ka bërë bllok asaj në Twitter, përcjell “Bota sot”.

Mirëpo,sipas Xharrës “-i duket më lirë ta fshijë një shqiptare të RK se sa të prishet me serbët”.

Postimi i plotë:

Zonja Bregu, në vend se të kërkojë falje se përdor fusnotën mbi emrin e Kosovës për t’i hy në qejf Vuçiçit dhe ish gjenocidashëve tjerë serb, ajo ma bën mua bllok -i duket më lirë ta fshijë një shqiptare të RK se sa të prishet me serbët.

Të Ngjajshme

Ky Mercedes ka 3.4 milionë klm të kaluara. Pronari thotë se do ta vozis deri në vdekje

admin

Presidenti kroat Milanoviç: Sa të jem gjallë unë, serbët e tillë nuk do të hyjnë kurrë në BE

admin

Përkeqësohet moti në Shqipëri, qarqet ku rrezikohen vërshime

admin

Leave a Comment