June 21, 2021
Portali Shprehja

Ardita Sinani zgjedhet kryetare e Preshevës – Iliria News Agency

Ardita Sinani është zgjedhur sot kryetare e Preshevës. Sinani është zgjedhur kryeparlamentare në Preshevë më gjithsej 22 vota pro dhe nëntë kundër.

Zgjdhja e saj në krye të komunës erdhi pasi partitë shqiptare atje arritën koalicion, duke lënën kështu në opozitë Alternativën e kryetarit të deritanishëm, Shqiprim Arifi. Ndërsa kreu i PDSH-së, Ragmi Mustafa, partia e së cilit doli e dyta u zgjodh në postin e zëvendëskryetarit.

Gjithashtu u votuan edhe anëtarët e këshillit komunal me përbërje të re edhe ate Selman Sadiku, Rinor Dalipi, Sara Mustafa, Erxhan Ramadani, Latif Afizi, Suejb Musliji dhe Jashar Sahiti. Kjo ishte seanca e parë e kuvendit komunal pas asaj konstituive. (INA)

Të Ngjajshme

Maqedonia është bullgare – Iliria News Agency

admin

Mbërrijnë edhe 50 mijë doza të tjera të vaksinës Coronavac – Iliria News Agency

admin

Kandidatët që bëjnë premtime milionëshe rrejnë, i paralajmëron qytetarët kryetari i Hanit të Elezit – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment