Arrestohen 6 persona në Mitrovicë pasi nuk e respektuan orën policore

Dje janë arrestuar gjashtë persona në qytetin e Mitrovicës pasi vepruan kundër dispozitave shëndetësore gjatë pandemisë.

Sipas njoftimit të Policisë ata kishin qarkulluar me automjet pa kurrfarë arsyeje.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Njoftimi:

Rr. Shemsi Ahmeti, Mitrovicë 25.03.2020 – 21:30. Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët ishin ndalur nga njësiti policor derisa kishin qenë duke qarkulluar me automjet pa kurrfarë arsyeje dhe duke mos e zbatuar vendimin për kufizimin e lëvizjes së automjeteve dhe personave. Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

· Rr. Driton Veliu, Mitrovicë 25.03.2020 – 21:32. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët ishin ndalur nga njësiti policor derisa kishin qenë duke qarkulluar me automjet pa kurrfarë arsyeje dhe duke mos e zbatuar vendimin për kufizimin e lëvizjes së automjeteve dhe personave. Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të ngjajshme

Sulmohet policja në Gjilan

shprehja

Kjo është femra që dyshohet se ka kryer vetvrasje në Istog

shprehja

I mituri nga Mitrovica sulmon fizikisht nënën e tij

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë