May 15, 2021
Portali Shprehja

Arrestohen dy banorë të Gostivarit, dyshohen për prerje dhe transport ilegal të druve për ngrohje

Dje (21-prill) rreth orës 18:15, në fshatin Zdunjë të Gostivarit, pjesëtarët e policisë kanë privuar nga liria 32-vjeçarin B.H. nga fshati Duf i Gostivarit dhe 15-vjeçarin nga Orqusa e Gostivarit, të cilët kanë qenë duke transportuar dru për ngrohje të prera në mënyrë ilegale , gjegjësisht pa dokumentacionin e nevojshëm, me një automjet të tipit “Lançia” pa targa. Automjeti dhe drutë për ngrohje janë dorëzuar në Policinë Pyjore për procedura të mëtejshme. Dy personat janë ndaluar në Stacionin Policor Gostivar për zbardhjen dhe dokumentimin e çështjes, ku edhe do të përgatiten parashtresat adekuate.

.

Të Ngjajshme

Afate të reja për ndërtimin e Bit Pazarit, punimet përfundojnë për dy muaj

admin

Radhë të gjata dhe pritje të shumta në pikat e vaksinimit

admin

Regjistrohet numër rekord i të shëruarve nga koronavirusi

admin

Leave a Comment