December 4, 2021
Portali Shprehja

Arrestohen dy persona në Pejë, policia gjeti marihuanë në shtëpinë e tyre

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona mëngjesin e së enjtes në Rrugën “Rozafa” në Pejë.

Sipas raportit të PK-së në shtëpi të tyre është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Tact Watches

Te njëjtit janë dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit.

“Rr. Rozafa, Pejë,  18.11.2021 – 07:10. Janë arrestuar dy të dyshuat meshkuj kosovarë pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tyre u është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 10.05  gram. Të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje . Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /Telegrafi/

 

.

Të Ngjajshme

Një person përfundon në spital, u ther me thikë në Prishtinë

admin

Dy këmbësorë goditen nga vetura në Prishtinë

admin

Tentoi të kontrabandonte ari e argjend, i gjenden stolitë e fshehura në bagazh udhëtarit në Aeroportin e Prishtinës

admin

Leave a Comment