October 25, 2021
Portali Shprehja

Arrestohen ne Gjilan tre të dyshuar për trafikim dhe prostitucion

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore-Njësia në Gjilan në koordinim me Prokurorinë e Shtetit pas një hetimi intensiv disa mujorë, sot më datë 14.10.2021 ka arrestuar tre persona të dyshuar meshkuj/kosovarë me dyshimin se kanë kryer veprat penale “Trafikimi me njerëz’’, ”Shërbimet seksuale të viktimës së trafikimit’’ si dhe ,”Mundësimi ose detyrimi në prostitucion’’.

Lidhur me këtë rast është identifikuar edhe viktima e trafikimit (femër) e cila është intervistuar në prezencën e punëtorit të Qendrës për Punë Sociale (QPS-së), si dhe mbrojtësit të viktimave dhe të njëjtës i janë ofruar të gjitha shërbimet sipas proceduarve.

“Me vendim të Prokurorit të Shtetit tre (3) të dyshuarit janë ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, për proceduar të mëtejme, përderisa hetime të tjera lidhur me rastin janë në proces”, thuhet në komunikatë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Sulmoi fizikisht një femër, arrestohet i dyshuari nga Prishtina

admin

Vjedhje në Ferizaj, hajnat sulmojnë me shufër metalike viktimën

admin

Shqiptohen 487 tiketa trafiku gjatë fundjavës në Prizren

admin

Leave a Comment