September 22, 2023
Portali Shprehja

Arrestohen tre të dyshuar për veprën “rrëmbim në tentativë” në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar tre persona të dyshuar për veprën rrëmbim në tentativë në Fushë Kosovë.

Policia njofton se të arrestuarit janë të moshës 17, 18 dhe 23 vjeçare.

Tutje njoftohet se arrestimi i tyre ka ardhur si rezultat i një pune hetimore të cilën zyrtarët policor të Fushë Kosovës, e kanë realizuar menjëherë pas denoncimit të rastit.

“Personave të dyshuar u janë gjetur dhe sekuestruar: -dy thika -mulli për bluarjen e narkotikëve – pranga etj. Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorin e shtetit, janë duke kryer veprimet e nevojshme procedurale, ndërkohë që personat e dyshuar janë dërguar në mbajtje”, thuhet tutje në njoftim.

.

Të Ngjajshme

Arrestohet i dyshuari për trafikim të narkotikëve në Gjilan, policia tregon se çka gjeti në banesën e tij

admin

Sulmoi policët në gjendje të dehur, arrestohet një femër në Prishtinë

admin

Mbishkrime me motive nxitëse në muret e disa shtëpive në Zveçan, prokuroria inicion hetime

admin

Leave a Comment